Paliwa bez dodatków BIO

Oferowane przez nas paliwa z Niemiec nie posiadają żadnych dodatków BIO. Obowiązują tam inne przepisy niż w Polsce. Klienci mogą kupować tradycyjnie wytwarzane paliwa najwyższej jakości bez bio dodatków, lub nabywać paliwa z biokomponentami, które są zdecydowanie tańsze od paliw bez dodatków i są sprzedawane ze specjalnie oznaczonych dystrybutorów. Klient sam decyduje z jakiego paliwa chce korzystać.

W Polsce natomiast obowiązują normy wytwarzania paliw tylko i wyłącznie z dodatkami bio – których zawartość ma się zwiększać aż do 2020 roku, kiedy osiągnie zakładany poziom procentowy . Niestety paliwa z dodatkami maja niekorzystny wpływ na trwałość silników. Szybciej zużywają się zawory, uszczelnienia i inne elementy metalowe silnika ulegając tzw. korozji gazowej.

Ma to szczególne znaczenie w branży transportowej, gdzie auta wykonują duże przebiegi z obciążeniem w postaci ładunku. Wysoka jakość paliwa bez bio dodatków znacząco wydłuża żywotność silnika, wpływa na jego tańsza eksploatację, mniejsze spalanie i pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Jedyna możliwością oferowania klientom paliw bez bio kompenentów jest import tych paliw np. z Niemiec, które można nabyć w Polsce na coraz większej liczbie prywatnych stacji ze specjalnie oznaczonych dystrybutorów.

Oferowane przez nas produkty bez bio komponentów:
  • olej napędowy
  • benzyna bezołowiowa
  • olej opałowy